تازه واردید

تشریح مطالب مرتبط با آموزش الکترونیکی

در یک تعریف ساده، آموزش الکترونیکی بدین معنی است که با کمک تکنولوژی و با استفاده از فضای مجازی و اینترنتی بتوانیم فارغ از محدودیت های زمانی و مکانی کسب دانش کنیم و در دوره های آموزشی دلخواه بصورت الکترونیکی شرکت کنیم.

مطالعه بیشتر

کلاس مجازی و یا کلاس آنلاین برای برگزاری دوره های آموزشی بصورت همزمان است. کلاس آنلاین شبیه سازی شده کلاس حضوری در فضای دیجیتال است یعنی مدرس و فراگیران بصورت همزمان در یک زمان مشخص در کلاس حضور پیدا می کنند و بعد از اتمام کلاس فضای تعامل مدرس با فراگیران وجود ندارد.

ال ام اس مخفف سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) است. این سامانه مدیریت و برگزاری دوره های آموزش بصورت الکترونیکی بر عهده دارد. ال ام اس دارای قابلیت های فراوانی است که امکان رصد کردن فعلیت های کاربران را در دوره های آموزشی فراهم می کند.

مطالعه بیشتر

اصلی ترین و اساسی ترین رکن در آموزش الکترونیکی، محتوای الکترونیکی است. که می تواند شامل انواع مختلفی باشد. از جمله pdf,mp4,Scorm و محتواهای تولید شده بصورت موشن گرافیک است. برای تولید محتوای آموزشی الکترونیکی باید یک سناریوی آموزشی مطابق بر طیف فراگیران و نوع محتوای آموزشی نوشته شود و براساس آن محتوای آموزشی بصورت الکترونیکی تولید می شود.

مطالعه بیشتر

SCORM یک استاندارد جامع آموزشی است در واقع یک مدل نرم افزاری است که رابطه بین اجزاء درس، مدلهای داده و پروتکل ها را به گونه ای برقرار می کند که اشیاء حاوی محتوی آموزشی در سراسر سیستمی که با این مدل سازگار باشد، قابل اشتراک گذاری باشد به دلیل اینکه بسته های اسکورم باید به صورت تحت وب و مستقل از هر مرورگر استفاده شوند معمولا در آنها از صفحات HTML با کد ساده استفاده می کنند و اگر احتیاج به فایل فلش ؛ فایل ویدئویی یا تصویر باشد ؛ کد لازم برای نمایش این موارد در این فایلهای HTML گذاشته می شود. هدف اصلی اسکورم توانایی پیداکردن محتوای مورد نظر یادگیرنده و آموزش قابل استفاده مجدد است.

مطالعه بیشتر

آموزش مجازی در صنعت های مختلف کاربردهای مختلفی را دارد. اما بصورت کلی در سازمان ها از آموزش مجازی برای آموزش های ضمن خدمت مورد استفاده قرار می گیرد و در دانشگاه ها و مراکز آموزشی علاوه بر آموزش ضمن خدمت می توانند در آموزش های دانشجویی و آزاد استفاده می شود.

مطالعه بیشتر

کلاس مجازی و وب کنفرانس دارای قابلیت های فراوانی که برای ارتباط های آنلاین از آن استفاده می شود. در حقیقت سامانه متعلق به شرکت Adobe است که با توجه به کاربردهای مختلف از اسامی وب کفرانس و کلاس مجازی از آن استفاده میشود.

مطالعه بیشتر